4 sierpnia, 2022

Podnośniki magazynowe

Do podnoszenia w pionie ciężkich towarów, palet czy wielkoformatowych artykułów, najczęściej wykorzystuje się podnośniki magazynowe. Do ich zalet z pewnością należy duża nośność i mobilność, a także duża wysokość podnoszenia. Ponadto, by z nich korzystać nie potrzeba specjalnie przeszkolonego personelu, tak jak to jest w przypadku chociażby wózków widłowych. W zależności od potrzeb i warunków panujących w magazynie, mogą Państwo zdecydować się na podnośnik ręczny bądź elektryczny. W razie potrzeby nasi pracownicy, na podstawie swojego wieloletniego doświadczenia w branży, doradzą jakie urządzenie będzie idealnie spełniało Państwa wymagania.

Ręczne podnośniki magazynowe

Manualne podnośniki magazynowe są o wiele bardziej mobilne niż te elektroniczne. Są również lżejsze, dzięki temu łatwiej je można przetransportować i obsługiwać. Nie wymagają zresztą używania dużej siły, gdyż podnoszenie ładunku odbywa się w nich metodą pompowania, wykorzystującą wygodny uchwyt, którym manewruje pracownik. Cały ten proces odbywa się spokojnie i płynnie, bez ryzyka upuszczenia czy uszkodzenia ładunku.

Podnośniki elektroniczne

Podnośniki elektroniczne stosowane są zawsze wtedy, gdy niezbędne jest skorzystanie z wyższego wysięgnika i przeniesienie towaru na większą wysokość. Podnośnik magazynowy zasilany elektrycznie gwarantuje bezpieczeństwo ładunku. Można nimi sterować w bardzo prosty sposób, nie tylko podczas podnoszenia, ale też w czasie dojazdu na miejsce, w którym ustawiona ma być zawartość palety. Tego typu podnośniki magazynowe doskonale sprawdzają się hurtowniach, halach magazynowych, portach, dyspozytorniach, firmach kurierskich i sklepach wielkopowierzchniowych.

Zapraszamy do współpracy firmy z Gdańska i okolic.