Kiedy warto zdecydować się na montaż windy panoramicznej?

Windy panoramiczne to urządzenia, które łączą wysoką funkcjonalność z nowoczesną formą. Szkło jest materiałem, który można wykorzystać w aranżacji wind w rozmaitych konfiguracjach, np. jako element kabin, drzwi. Kiedy warto zdecydować się na montaż windy panoramicznej? Tego typu rozwiązanie zasługuje na uwagę w designerskich wnętrzach. Windy panoramiczne coraz częściej towarzyszą nowoczesnej zabudowie wielopiętrowej. Dźwigi ze szklaną obudową, zaopatrzone w system grzewczy, montowane są również na zewnątrz budynków. Jako szklane windy fasadowe służą do transportowania osób i ładunków między kondygnacjami.

Czy szklana winda jest bezpieczna?

Nowoczesne, szklane windy to bezpieczne urządzenia. Wykonane są z hartowanego szkła, które odznacza się podwyższoną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i naprężenia. Do produkcji wind panoramicznych używane są materiały, spełniające wysokie standardy techniczne. Restrykcyjny dobór komponentów szklanych dźwigów przesądza o długotrwałych właściwościach użytkowych tych urządzeń.

Gdzie sprawdzają się windy panoramiczne?

Windy panoramiczne mogą być konstruowane w wielu kształtach, dlatego sprawdzają się nie tylko w budynkach mieszkalnych, handlowo-usługowych, czy instytucjach, lecz również w miejscach, stanowiących atrakcję turystyczną, np. w obiektach widokowych. Szklane windy o nietypowej bryle są efektownym urozmaiceniem krajobrazu, dlatego wielu inwestorów przejawia zainteresowanie szklanymi konstrukcjami do transportu pionowego. Windy panoramiczne wpisują się doskonale w infrastrukturę techniczną wielopiętrowych centrów rozrywki, galerii handlowych, czy ekskluzywnych obiektów wypoczynkowych. Dodatkowym walorem panoramicznej windy jest możliwość łatwego oklejania szklanej tafli foliami ozdobnymi lub reklamowymi.